Toptan ve Perakende Satış
tr

AGM Akü Nedir?

15.11.2022
136
AGM Akü Nedir?

AGM Akü modellerinin geleneksel akülere göre çeşitli avantajları vardır. İlk olarak, su olmaması nedeniyle hem yüksek hem de düşük ortam sıcaklıklarında daha kararlıdırlar. Aküdeki serbest dolaşımdaki su, çalışma sırasında buharlaşabilir veya donarak hızlı deşarja neden olabilir. Ek olarak, geleneksel pillere göre daha hızlı deşarja neden olabilen soğuğa karşı daha dirençlidirler.

Agm Akünün Avantajları Nelerdir?

AGM aküsü, diğer akü türlerine göre birçok avantajı olan gelişmiş bir akü türüdür. Birincisi, AGM aküleri, elektroliti akü plakaları arasında fitilleyen bir cam mat içerir. Bu işlem, elektrolitin askıda kalmasına yardımcı olur. Bir AGM aküsünün diğer bir avantajı da çok az bakım gerektirmesi veya hiç bakım gerektirmemesidir. Bu, pilin nadiren kullanılacağı ve çok az bakım gerektirdiği uygulamalar için idealdir.

AGM aküler düşük iç dirence sahip oldukları için uzun ömürlüdürler. Ayrıca dökülmezler ve çeşitli konumlarda monte edilebilirler. Son olarak, sulu kurşun asit akülerden daha dayanıklıdırlar ve düşük sıcaklıklara daha iyi dayanırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA