Toptan ve Perakende Satış
tr

Akü Biterse Araba Çalışır Mı?

18.11.2022
142
Akü Biterse Araba Çalışır Mı?

Tipik olarak, bitmiş bir akü aracın çalışmasına yardımcı olamaz. Arabanın çalışmamasının sebebi ya bitmiş bir aküdür yada marş dinamosu, arızalı bir kontak anahtarı veya arızalı bir alternatördür. Anahtarı çevirdiğinizde araba çalışmazsa, gösterge paneli ışıkları yanmaz ve motor stop eder. Arızalı bir alternatör, aracın “motoru kontrol et” ışığını göstermesine de neden olabilir.

Akü Biterse Yapılacaklar

Akü biterse bunun olası nedenleri arasında akü terminallerinde korozyon olması yada akünün kullanım ömrünü tamamlamasıdır. Terminalleri temizleyin ve arabayı takviye ile çalıştırabilirsiniz. Bu bir çözüm değilse, aküye birkaç saat şarj cihazı takmayı deneyin. Sorun devam ederse, yeni bir akü deneyin.

Soğuk havalarda bataryadaki elektrokimyasal reaksiyon yavaşlar. Bu nedenle araba aküleri günün en soğuk saatlerinde yıpranırlar. Aracı çalıştırmayı denemeden önce akünün ısınmasına izin verin. Ancak, araç çalışsa bile bu, akünün hala düzgün çalıştığı anlamına gelmez. Bitmiş aküler yaygın bir sorun olduğundan, bir tamirci tarafından kontrol edilmesi önemlidir. Diğer bir yaygın sorun, arızalı bir marş motorudur. Arabanın diğer parçaları da arızalı olabilir. Sonuç olarak, arabayı mümkün olan en kısa sürede akü servisine götürmek en iyisidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA