Toptan ve Perakende Satış
tr

Akü Ne İşe Yarar

11.06.2022
149
Akü Ne İşe Yarar

Akümülatör ya da kısa adıyla akü, elektrik enerjisini kimyasal yollarla depolar. Ve gerekli durumlarda Kimyasal şekilde depolanan elektrik enerjisini devreye aktarır. İçten yanmalı motor teknolojisine sahip araçların tamamında bulunan akümülatörün ana görevi, aracın motorunun çalıştırılabilmesi için marş motoruna elektrik akımı göndermektir. Bunlarla beraber aracın iç ve dış aydınlatmaları ve tüm elektrik ihtiyacı akünün elektrik deposundan elektrik kullanır.

Yani en basit anlatım ile akü, çalıştırma, aydınlatma ateşleme ve daha pek çok görevi yerine getiren bir devre elemanıdır. Özellikle otomotiv teknolojisinin gelişmesi ile beraber yeni tipteki aküler artık çok az bakım gerektirmektedir. Şarj ve deşarj değişimlerinde deforme olmazlar. Hatta start stop teknolojisine sahip araçlarda kullanılan jelli akü modelleri kısa süreli motor duraksamalarında bile, klima, far, radyo ve multimedya panelleri tarzı elektrik sistemlerine güç sağlar.

Ancak böylesine modern teknolojiler dahi sorun çıkartıp, bitebilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için akülerinizi fgaku.com üzerinden detaylı bilgi alarak ürün tercihlerinizi İnci akü, Varta Akü, Yiğit Akü ve Mutlu Akü markalarından birinde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA