Fevzi Çakmak Mah. Fatih Cad. Hendek Sk. No:49/C Bahçelievler – İstanbul
tr

EFB/AGM Start-Stop Akü Fiyatları 0552 876 97 96

22.01.2022
35
EFB/AGM Start-Stop Akü Fiyatları 0552 876 97 96

Teknolojinin gelişim göstermesi ile beraber çevre dostu olan ve yakıt tüketimini mümkün olduğunca en aza indirgeyen araçlar üretilmeye devam ediliyor. Şehir yaşamının yoğun trafiği içerisinde devamlı dur kalk yapılmasına bağlı bir şekilde araçlar hem daha çok yakıt tüketmekte hem de diğer taraftan çevreye daha fazla karbon salınımı akıtarak zarar vermekte.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre 2022 senesinden itibaren üretimi gerçekleştirilecek otomobillerin yaklaşık olarak %80’inin artık start-stop özelliğine sahip olması öngörülüyor. EFB/AGM Start-stop akü fiyatları, söz konusu teknolojik kriterlere sahip araçlara ilişkin geliştirilen akü çeşididir. 0552 876 97 97 FG Akü.

Start Stop Akü Nedir?

Start-stop teknolojisi, trafikte genel itibarıyla seyir halinde bulunan araçların çok fazla dur-kalk yapmaları neticesinde fazla yakıt tüketilmesinin önüne geçilmesi maksadı ile motorun kapatılması ve hareket başladığında ise yeniden devreye girmesi anlamına geliyor.

Start Stop Akü Ömrü

Aracı kullanan kişinin aracı her durduruşunda motor çalışmayı durdurur, yeniden gaza basıldığında motor devreye girer. Motorun kapalı olduğu süre zarfı içerisinde aracın güvenlik ekipmanları devrede kalmayı sürdürür. Mikro Hybrid olarak da isimlendirilen bu yeni sistem aracılığı ile gerek yakıt tüketimi gerekse de çevreye salınan karbon gazı azaltılır.

Start-stop akü sistemi aracılığı ile motorun rölanti süresi de aynı şekilde kısaltılmış olacaktır. Motorun bu yeni çalışma prensibini uyumlu bir şekilde bir aküden enerji elde edilmesi ise zorunluluk halini almıştır. Bu nedenle de start stop aküler geliştirilmiştir.

Start Stop Aküleri, Diğer Akülerden Ayıran Özellikler Nelerdir?

  • Standart akülerin aksine daha erken bir şekilde şarjı boşalır. Bu nedenle de düzenli bir şekilde kontrol ettirilmeli ve gerekli bakımlar rutin aralıklarla yaptırılmalıdır. Aksi durumlarda start stop özellikli aracın elektronik düzeneği zarar görecektir.
  • Start stop aküler, diğer aküler ile kıyaslandığında daha kısa süre içerisinde şarj etme kapasitesine sahiptir.
  • Start stop akünün, diğer akülere oranla ömrü daha kısadır. Bunun sebebi ise start-stop akülerin her bir dur-kalk hareketi yapmasında yeniden işlev göstermesidir.

Start Stop Akü Fiyatları

Genel itibariyle start Stop akülerin genel özelliklerinden bahsettikten sonra şimdi de fiyatları hakkında bilgi verelim.

  • 12 V 63 AH-Amper star-stop EFB teknoloji, Yiğit Akü, 2 bin lira,
  • 12 V 72 amper mutlu Akü EFB start-stop ücretsiz kargo dahil olmak üzere 1500 lira,
  • 12 V 80 ah amper start stop akü AGM Yiğit Akü 1850 lira,
  • 12 volt 63 ah 60 AH EFB start-stop akü ortalama 1500 ile 2000 lira arasında satışa sunulmaktadır.
TIKLA ARA

Varta Akü Fiyatları; fiyatlar için bizi arayınız. (TIKLA ARA)

İnci Akü Fiyatları; fiyatlar için bizi arayınız. (TIKLA ARA)

Start-Stop-Aku-Fiyatlari
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA