Toptan ve Perakende Satış
tr

60 Ah Aku | 60 Amper Akü

15.11.2022
161
60 Ah Aku | 60 Amper Akü

12 Volt 60 Amper aküler, mükemmel marş gücü sağlamak üzere tasarlanmıştır ve tam bir yıllık değiştirme garantisine sahiptir. Uygun şekilde bakıldığında, bu tür bir pil uzun yıllar dayanmaktadır. Çoğu 12 voltluk otomobil aküsü ayrıca bir çekirdek şarj içerir.

12 Volt 60 Amper Otomobil Akü Çeşitleri

12 volt 60 amperlik bir otomobil aküsüne ihtiyacınız olduğunda, birbirinden farklı bir çok model vardır. AGM türü aküler üstün marş gücüne ve rezerv kapasitesine sahiptir ve sıvı dökülmesine karşı dayanıklıdır. Ayrıca titreşime daha dayanıklıdırlar ve sulu kurşun asitli akülere göre daha uzun süre dayanırlar.

12 voltluk bir otomobil aküsü birkaç farklı şirket tarafından üretiliyor, ancak yaygın bir tür geleneksel kurşun asitli aküdür. Bu tip genellikle yeni arabalarda bulunur. Elektroliti değiştirmenize izin veren çıkarılabilir bir kapağı vardır. Pilinizin iki sayı ve bir harften oluşan grup numarasını bilmenizde yarar var. Bu bilgi, yeni akünün aracınıza tam olarak uyduğundan emin olmanıza yardımcı olacağından önemlidir.

Bir lityum-iyon pil, başka bir otomotiv pili türüdür. 12 voltluk araba aküsü pazarının hâlâ küçük bir parçası olsa da, zemin kazanıyor. Lityum-iyon piller, polimer jel ve demir fosfat gibi kurşun-asit pillerden farklı yapı taşları içerir. Sonuç olarak, lityum piller daha az ağırlıkla daha fazla güç sağlayabilir. Ayrıca, kurşun asitli akülerden daha uzun süre dayanabilirler.

Uzun süre araç kullanmak veya farları kapatmayı unutmak gibi bir araba aküsünün arızalanmasına neden olabilecek birçok farklı durum vardır. Pilinizde bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız, mümkün olan en kısa sürede test etmelisiniz. Çoğu araba parçası mağazası, tamir atölyesi ve bayilik servis merkezi bir akü test cihazı sunar. Zayıf bir akü, alternatör gibi diğer elektrikli bileşenlerde sorunlara yol açabilir. Pilinizin düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için, boyutunu ve belirli bir seviyeye ulaşmak için ne kadar şarj olması gerektiğini bilmeniz gerekir.

Akü Çeşitleri Markaları ve Fiyatları

Arabanızın aküsü eskiyorsa, değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Çoğu araba aküsü, boyutuna bağlı olarak yedi ila on yıl arasında dayanır. Daha büyük piller daha uzun süre dayanır, ancak daha küçük piller o kadar uzun süre dayanmaz. Arabanızı her gün kullanıyorsanız, aküyü şarjlı tutun ve uzun süre park etmekten kaçının, akünüzden uzun bir ömür alabilmeniz gerekir.

Bir araba aküsünün güç çıkışı amper-saat veya Ah olarak ölçülür. Temel olarak, Ah sayısı ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla elektrik itebilir. Araba aküleri tipik olarak 12 volt olarak derecelendirilir. 50 ila 100 amper-saat arasında değişirler.

Piyasada birçok akü markası vardır. Aracınız için en uygun aküyü alacaksanız eski akünüzün volt-amper değerine eş değer akü seçmeniz gerekir. Piyasada varta, inci, mutlu marka aküler en popüler akülerdir. Akü fiyatları 900 liradan başlayarak çeşitli fiyatlarda etiketlendirilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA