Toptan ve Perakende Satış
tr

EFB Start Stop Akü Ömrü

18.11.2022
217
EFB Start Stop Akü Ömrü

Geleneksel bir kurşun asit akü, uygun bakımla tipik olarak 4-5 yıl dayanır. Ancak bu araçlarda bir stop-start aküsü sürekli yük altındadır, bu nedenle uzun ömürlü olmayabilirler. Uzun ömürlü bir pil için piyasada kendini kanıtlamış bir marka satın almayı düşünün. Delkor gibi ünlü bir pil markası, üstün elektrik akışı sağlamak için patentli PowerFrame(r) ızgara teknolojisini kullanır. Start-stop araçlar için özel olarak tasarlanan Delkor otomotiv aküleri son derece dayanıklıdır.

Avrupalı ​​otomobil üreticileri 2008 yılına kadar araçlarında AGM çözümleri kullanıyordu. Artık bu şirketlerin büyük bir çoğunluğu araçlarında her iki akü tipini de kullanıyor. Bu eğilim, otomotiv pazarında EFB pillerin benimsenmesini hızlandırdı. Aslında, Avrupa’daki araçların yarısı her iki akü tipini de kullanıyor. Eğilim açık – EFB, AGM akülerinden pazar payı alıyor.

En Uzun Ömürlü Efb Akü Modelleri

Piyasada kabul görmüş en uzun ömürlü aküler arasında VARTA D24 model akü en ön sırada geliyor. Arkasından Mutlu akü SFB 540 model akü kullanıcılardan yüksek puan alan bir akü modelidir. İnci akü 700 modeli de en çok tutulan aküler arasında yer alıyor. İnci AGM 760CCA model akü de ömrü uzun aküler arasında yer almaktadır.

EFB start stop aküsü şarj edilme gereği duymadan 90 bin kez çalıştırma ömrüne sahiptir. Akü dolunca alternatör ile arasındaki bağlantı kesilmekte, enerji azaldığında ise alternatör yine devreye alınmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA