Toptan ve Perakende Satış
tr

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

22.01.2022
225
Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü takviyesi nasıl yapılır sorusu ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi FG AKÜ olarak sizin için derledik. A’dan Z’ye akünün ne olduğunu, akünün neden bittiğini, akü takviyesinin nasıl yapıldığı ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarına bu makalede ulaşabilirsiniz.

  • Akü Takviye araçtan araca yada başka bir güç kaynağından akününün şarj edilmesi yöntemidir. Aküler uzun zaman şarj edilmediğinde boşalır şarj edilmesi gerekir. Bu işlem profesyonellik gerektiren bir iştir. Her hangi bir yanlış işlemde büyük kazalara sebebiyet verebilir. Bu yüzden uzman kişiler tarafından yapılması öneririz.

Doğru Akü Takviye Kablosu

Akü Takviye Nasıl Yapılır sorusu çokça merak edilen bir konudur. Araçtan araca takviye yapma işlemi teoride kolay pratikte kolay bir işlem değildir. Bazı kuralları önemli vardır. Doğru Akü Takviye Kablosu seçimi, (Her kablo her aracı takviye edemez, aracınız amper değerine göre kalınlıkta yani yükü taşıyabilecek kablo seçilmelidir). Kabloların doğru bağlanması, çekilen enerjinin doğru değerde olması gibi detaylar vardır. İstanbul’da aracınızı takviye yöntemi ile çalıştırmak istiyorsanız fakat uzman bir ekipten destek almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.aku-takviye-kablosu

Akü Takviyesi Nedir?

Akü takviyesi, aracın aküsünün boşalması durumunda ‘akü takviye kablosu aracılığı ile’ bir başka araçtan ya da dolu bir aküden enerji aktarımı işlemidir. Yalnızca acil ya da önem taşıyan hallerde yapılması önerilir. Kısacası; boş alan bir aküyü, dolu bir aküdeki enerjiyi aktarmak suretiyle doldurmaktır.

Akü Bittiğinde Ne Yapılmalı?

Akü bittiğinde doğal olarak tekrar doldurulması gerekir. Aküsü biten aracın akü takviyesi yapılmadan nasıl çalıştırılabileceğinden bahsetmekte fayda olacaktır. Bunun tek yöntemi vardır o da arabayı vurdurmak. Kısacası manuel vitese sahip olan araçların arkadan ittirilmesi suretiyle aynı zamanda aracın 2. vitese alındıktan sonra ayağın debriyajdan birkaç defa aniden çekilip içilmesi durumudur. Araba vurdurma elbette ki düz ya da yokuş aşağı bir yolda yapılması gerekir.

İstanbul Akü Takviye Hizmeti

İstanbul’da Akü Takviye Hizmeti denince akla ilk akla gelen firmayız. Yolda kaldınız aracınız çalışmıyor istanbul’nun neresinde olursanız olun bir telefon kadar yakınız. Arayın gelelim en kısa sürede aracınızı yerinde çalıştıralım. FG Akü.

Adım Adım Akü Takviyesi İşlemi Nasıl Yapılır?

Akü takviyesi işlemi gerçekleştirilirken oldukça dikkatli davranmakta fayda vardır. Yapılacak küçük hatalar, başa büyük belalar yaşamasına sebep olabilir. Adım adım akü takviyesi işlemini nasıl yaptığından bahsedeceğiz.

  • İki arabanın da motorunu ve radyosunu, tavan lambası ile far vs. elektrik harcayan donanımların tamamının kapatılması gerekir.
  • Akünün amper değerlerinin ve akü takviye kablosunun değerinin birbirine uyup uymadığını kontrol etmek gerekir.
  • İki aracında kapıları açılır ve daha sonrasında ise eğer ki varsa akünün üzerindeki akü başlarının üzerindeki plastik koruyucuların çıkarılması gerekir.
  • Öncelikli olarak akü takviye kablosunun kırmızı ucunu aküsü boş olan aracın (artı +) kutbuna ve diğer ucunu ise aküsü doğru olan aracın (artı +) kutbuna bağlı olmak gerekir.
  • Daha sonrasında ise akü takviye kablosunun siyah ucunun aküsü boş olan aracın (- eksi) kutbuna ve diğer ucunu ise aküsü dolu olan aracın kaportasında herhangi bir metal aksama tutturmak gerekir.
  • Kabloların doğru tutulduğundan ya da doğru takıldığından emin olunduktan sonra kabloların motorun herhangi hareketi bir aksamına değmemesine dikkat edilmeli.
  • Öncelikli olarak aküsü dolu olan aracı çalıştırmak gerekir 5 ile 10 dakika kadar kontağı kapalı olan aküsü boş olan aracın kontağını açıp çalıştırmak gerekir.
  • İki araç çalıştıktan hemen sonra aküsü dolu olan araç ile 2500 devirde sabit 2 ile 3 dakika kadar gaza basılmalı.
  • İki araç, problemsiz bir şekilde çalıştıktan sonra ilk etapta aküsü takviye edilen arabanın ondan sonra ise akü takviye eden aracın kablolarının sökülmesi gerekir. Tabii bu işlemler yapılırken ilk etapta (eksi -) kutupları daha sonrasında ise (artı +) kutupları çıkarılır.

İstanbul Acil Akü Takviye Servisi

Acil Akü Takviye yapmanız gerekiyor ama hangi servisi arayacağınız bilmiyorsunuz. Tamda bu anda İstanbul Akü Takviye Servisi olarak uzman ekimiz devreye giriyor. Aracınız aküsünü şarj ettirmek istiyorsanız bizi arayın, mobil ekibimizi yönlendirelim akünüzü şarj edelim. 7/ 24 bizleri arayabilirsiniz. FG İstanbul Akü Takviye için iletişim 0552 876 97 96

-istanbul-aku-takviye-fiyatlari

İstanbul Akü Takviye Fiyatları

İstanbul Akü Takviye Fiyatları araştırması yapıyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamızda en uygun akü servisi hizmeti alabilirsiniz. İstanbul Akü Takviye Fiyatları konusunda en iyi hizmeti en kısa sürede, en uygun fiyata kapınıza getiriyoruz. Firmamızı arayarak 7/24 bilgi alabilirsiniz. 0552 876 97 96.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA