Toptan ve Perakende Satış
tr

Motosiklet Akü Fiyatları 0552 876 97 96

22.01.2022
234
Motosiklet Akü Fiyatları 0552 876 97 96

Mükemmel bir motor çalıştırma için enerji depolamaya ihtiyaç vardır. Motosiklet aküsü, motorunuza çalışması için ihtiyaç duyduğu kıvılcımı verir. Güvenilirlik burada özellikle önemlidir. Çünkü pil sorunları hala hataların en yaygın nedenidir.

Motosiklet Aküsü

Motor ne kadar modern ve yerleşik elektronikler ne kadar karmaşıksa, güç kaynağı o kadar talep kardır. Motor akülerini satın alabilir, şarj edebilir ve son olarak uygun şekilde atmanız önerilir. FG Akü olarak İnci Akü, Varta Akü ve Yiğit Akü satışlarımız mevcuttur. En uygun motosiklet akü fiyatları için bizimler iletişime geçebilir 7/24 hizmet alabilirsiniz. 0552 876 97 96

Akülerin Dayanma Durumları

Motosiklet aküsünün ne kadar süre dayanacağı esas olarak iki faktöre bağlıdır:

Sürüş davranışı: Sık kısa yolculuklar, sürüş sırasında akü şarzı için yeterli zaman olamadan deşarj ederseniz ileride sorunlar yaşayabilirsiniz. İpucu: Ara sıra daha uzun yolculuklar yapabilirsiniz.  Aracınızın aküsünün ömrünü uzatacaktır.

Araç elektroniği: Araçta ne kadar çok elektrikli cihaz kullanırsanız, güç tüketimi ve araç aküsünün boşalması o kadar yüksek olur. İpucu: Araç elektroniğini yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulduğu sürece sürüş sırasında kullanın.

Temel olarak, her şarj ve deşarj işlemi, araç aküsünü zorlar ve orijinal kapasitesinin bir kısmını alır. Bu nedenle, aracınızın gereksinimlerini karşılayan bir marş aküsü seçin. Araç aküsü testlerine göre, iyi bir ürün ortalama dört ila beş yıl kulanım ömrü sunar. Ayrıca İnci Akü, Varta Akü ve Yiğit Akü modellerini her daim şirketimiz bünyesinde bulabilirsiniz.

Akü Garanti Durumları

Bazı üreticiler daha uzun bir garanti süresi sunsa da akü garantileri genellikle iki yıldır.

Araç yedek aküleri: Kışın motorunuzu çalıştırmazsanız, lütfen aküyü uzun süre çalışır durumda bırakmayınız. Bu, örneğin bir rampada dururken olabilir. Acil bir durumda, aşındırıcı asitler pili öldürebilir ve aküye zarar verebilir.

Başka bir aracı çalıştırırken bağlantıları doğru sırada tutun. Yanlış polaritenin bağlanması elektronik aksamlara zarar verebilir. Ayrıca her iki motordaki voltajın aynı olduğundan ve 12 veya 24 volt olduğundan emin olun.

Akü üzerinde asla kendi başınıza çalışmamanızı, bunun yerine bir uzmana bırakmanızı öneririz. Özellikle akü yönetim sistemine sahip modern araçlarda, akünün uzman bilgisi olmadan çıkarılması motor elektroniğine zarar verebilir.

Motorsiklet-Aku-fiyat
Motorsiklet-Akusu
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA