Fevzi Çakmak Mah. Fatih Cad. Hendek Sk. No:49/C Bahçelievler – İstanbul
tr

Mutlu Akü | Mutlu Akü Fiyatları 0552 876 97 96

14.02.2022
33
Mutlu Akü | Mutlu Akü Fiyatları 0552 876 97 96

Mutlu Akü Türkiye’nin en eski köklü akü üretim firmalarının başında gelir. FG Akü olarak en uygun Mutlu Akü Fiyatları bizden alabilir ve bütün akü modellerini bulabilirsiniz.

Mutlu Akü Modelleri ve Mutlu Akü Fiyatları

Bütün akü markalarında hatta temelde akümülatörlerde olduğu gibi Mutlu Akü Modelleri kategorisinde de pek çok çeşit bulunmaktadır, bu modeller şu şekilde sınıflandırılabilir: Sulu aküler, kuru aküler, jel aküler, starter aküler. Bu akü modellerinden biraz bahsetmek gerekirse:

Mutlu Sulu Aküler

Sulu akülerin en çok kullanılan modelleri starter veya SLI şeklinde bilinen klasik çeşitte olan araç aküleridir. Bu araç aküleri kendi içerisinde tam kapalı veya buşonları açılabilir olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Ancak bu iki farklı çeşidin iç yapısı birbirleri ile aynı denilebilecek düzeyde benzerdir. Ez cümle her ikisi de kurşun alaşımla klasik tip akülerdir. Burada belirtilmesi gereken önemli nokta ise kapalı akülerin diğer tipteki akülerden tek ve en önemli farklı buşonların açılmıyor olmasıdır. Bu akülere sıvı ilave edilemez. Bundan dolayı da voltaj düzenekleri iyi olan araçlara takılması daha uygun olmaktadır.

Mutlu Kuru Aküler

Araç akü çeşitlerinden bir tanesi de kuru akülerdir. Kuru yani VRLA ismiyle de bilinen akülerin iç yapıları ve teknolojileri diğer akü tiplerinden oldukça farklıdırlar. VRLA teriminin Türkçe açılımı supap ayarlı kurşun asit akümülatör demektir. Bu aküler de iki farklı çeşittedir. Bu çeşitler ise AGM ve jeli VRLA şeklindedir. Bu aküler titreşime dayanıklıdır ve taşınmaları kolaydır.

Mutlu Jel Aküler

Jel aküler ise kuru akülerin bir çeşididir. Kuru akülerin çoğu özelliğini taşımaktadırlar.

Mutlu Starter Aküler

  • Bu modeller genelde araç içi jeneratörlerde kullanılırlar. Yani yedek aküdürler.
  • Bu akülerin tamamını Fg Akü’nün İstanbul Şubesinde aracınıza taktırabilirsiniz. İçerisinde İnci akü, Varta Akü, Yiğit Akü ve Mutlu Akü ürünlerini bulunduran Fg Akü, Türkiye’nin ve İstanbul’un işinde en iyi akü servislerinden bir tanesidir. Gönül rahatlığı ile aracınızı Fg Akü firmasının profesyonel ekibine teslim edebilirsiniz.
Mutlu-Aku-Fiyatlari
Mutlu-Aku-Fiyatlari
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA