Toptan ve Perakende Satış
tr

Elektrikli Motosiklet Akü Fiyatları

13.07.2022
197
Elektrikli Motosiklet Akü Fiyatları

Elektrikli Motosiklet Akü Fiyatları, aküleri markasına, modeline, kapasitesine yani kalitesine göre değişmektedir. Elektrikli Motosiklet Akü Fiyatları yaklaşık olarak 500- 2000 TL arasında değişmektedir. Elektrikli motosiklet aküsü seçimi yaparken en önemli noktalardan biri araç ile uyumlu olan aküyü seçmektir. Bunun için gerekirse bir uzmandan yardım alınmalıdır. Ayrıca elektrikli motosiklet aküsünün değişimi de oldukça kolay bir işlem olmasına rağmen risk almak gereksizdir. Değişim için de bir uzmandan destek almak mümkündür.

Elektrikli Motosiklet Akü Çeşitleri

Elektrikli Motosiklet Akü çeşitleri genellikle bakım gerektirmeyen, sorun ve arıza çıkartmayan akülerdir. Motosikletin marka, model, model yılı gibi özelliklerine bağlı olarak elektrikli motosiklet akü çeşitleri değişmektedir. 12V 14 Ah, 24 Ah, 26 Ah, 40 Ah ve 60 Ah gibi çeşitli elektrikli motosiklet aküleri piyasada bulunmaktadır.

Elektrikli Motosiklet Aküsü Ömrü Ne Kadar?

Elektrikli motosiklet aküsünün ilk ve en önemli görevi motosikleti çalıştırabilmektir. Marş motoruna ilk gücü iletmelidir. Ayrıca motor çalışır haldeyken de sistemdeki amper ve voltaj dengelerini korumakta bir diğer görevidir. Elektrikli Motosiklet Aküsünün ömrü kullanım sıklığına, cihazın tipine, kullanılan araca bağlı olarak değişmektedir. Motosiklet aküsünün ne kadar volt olması gerektiği ise aracın silindir hacmine bağlı olan motor büyüklüğünden belirlenebilmektedir. Örneğin; 50 cc olan bir motosiklete 12 volt 7 amper akü kullanılması gerekmektedir. Elektrikli motosiklet aküsü alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta akünün performans oranıdır. Performans oranı olarak anlatılmak istenen akünün şarj tutabilme yeteneğidir. Kısacası, elektrikli motosiklet aküsünün ömrü kişiden kişiye, kullanımdan kullanıma değişecektir.

Elektrikli Motosiklet Akü Markaları

En bilinen elektrikli motosiklet Akü markaları; Yiğit Akü, Sa-tek, Or-tec, X Power, Safir Akü, Bosch, Genvolt, Airis, BS, Yuki, Deep Power, Sapurai, Yuasa en bilinen ve kaliteli motosiklet akü markalarıdır. Yuasa en kaliteli olarak bilinen motosiklet akü markasıdır. Akünün markası kadar düzenli ve bakımlı kullanımı da akünden alınacak verimi arttıracaktır. Daha uzun süre aküleri kullanabilmek için temiz kullanmak gerekecektir. En uygun fiyatlı markadan bile en yüksek performansı alabilmek sadece bu yolla mümkündür.

2022 Elektrikli Motosiklet Akü Fİyat Listesi

  • 12V 14 AH JEL 600-750 TL
  • 12V 24 AH JEL DİK 750-900 TL
  • 12 V 24 AH JEL YATIK 700-850 TL
  • 12V 40 AH JEL 1300-1500 TL
  • 12V 60 AH JEL 1500-1750 TL fiyat aralığındadır.

Fiyatlar döviz kuruna bağlı değişkenlik göstermektedir, detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

TIKLA ARA
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA