Toptan ve Perakende Satış
tr

Ups Akü Fiyatları

13.07.2022
161
Ups Akü Fiyatları

Elektrik enerjisini bünyesinde depolayarak ihtiyaç anında kullanmayı sağlayan cihaza akü denilmektedir. Motorlu araçların çalışması için akülere gerek duyulmaktadır. Akü aynı zamanda marş motoruna akım vererek araca hareket imkânı sağlamaktadır. Aküler; kuru akü, starter akü, jel akü, Ups akü, derin döngülü akü, VRLA (sübap ayarlı kurşun asit akü) olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır.

Ups Akü nedir? Ups Akü Çeşitleri Nelerdir?

Ups akü, kesintisiz güç kaynağı gerektiren sistemlerde kullanılmaktadır. Ups aküler kuru aküdür ve bakım gerektirmemektedir. 7 gün 24 saat kesinti olamadan güç sağlamaktadırlar. Kolay kullanımları ile cazip haldedirler. Aydınlatma, güvenlik, elektrik ve telefon santralleri, telekomünikasyon sektörlerinde oldukça fazla kullanılan ups akülerinde birçok çeşidi vardır. 12 Volt olarak üretilen aküler 4 amper ve 120 amper güç aralıkları seçenekleri mevcuttur. Ups akü markaları ise; Ttec, Ort-tec, Orbus, Mustang, İnfostar, Yiğit akü, Yuasa, Trojan, Genesis, Hoppecke, Exide, Sprinter, Powersafe, Sonnenschein gibi markalardır. Ayrıca Ups akü değişimi mutlaka işin uzmanının önerdiği aralıklarda yapılmalıdır.

Ups akü fiyatları neye göre değişmektedir?

Ups akü fiyatları genel olarak markasına ve modeline göre değişmektedir. Uygun fiyata yüksek kaliteyi satın alabilmek için iyi araştırma yapılmalıdır.

Doğru Ups akü seçimi nasıl yapılmalıdır? Ups akü seçimi yapılırken genellikle ilk kriter ups akü fiyatları olmaktadır. Aslında ilk dikkat edilmesi gereken nokta tüketim olmalıdır. Örneğin; 600 watt tüketime 1000VA ups akü yeterli olabilecektir. 900 watta kadar olan tüketimlerde ise 1500VA ups akü gerekecektir. Bunun dışında akülerin kalitesi için marka da önemli bir tercih mekanizmasıdır. Kullanım ömrü, kapasitesi, kalitesi, bakım ihtiyacı, imha prosedürü gibi her detay akü seçiminde önemli birer noktadır.

Ups akü değişimi nasıl yapılmalıdır?

Ups akü değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Akü değişimi yapılmadan önce cihaz kapatılmalıdır ve elektrik tesisatından ayrılmalıdır. Akü değişimi dikkatli olunduğu sürece oldukça kolay bir işlemdir. Bir yıldız tornavidaya gerek olacaktır. Yeni alınan ups akü ile eski kullanılanın uygun akü olduğuna dikkat edilmelidir. Yıldız tornavida ile eski ups akü sökülmeli ve yeni ups akü aynı yere takılmalıdır. En önemli ve atlanmaması gereken nokta değişim esnasında akü kapalı olmalıdır.

Ups Aküleri Nerelerde Kullanılır? Ups Akü Fiyatları Ne Kadar?

Bilgisayar, televizyon, otomasyon, trafo merkezleri, tıbbi cihazlar, güneş enerjisi sistemleri, acil çıkış üniteleri, Aydınlatma sistemleri, güvenlik cihazları, elektrik santrali, telefon santrali ve telekomünikasyonda kullanılır.

Ups Akü Fiyatlarını sizin için derledik

2022 Ups Akü Fİyat Listesi

  • 12V 7.5AH 350 TL-450 TL
  • 12V 9 AH 400 TL-500 TL
  • 12V 12AH 450-600 TL
  • 12V 26AH 600-750 TL
  • 12V 40AH 650-800 TL fiyat aralığındadır.

Fiyatlar döviz kuruna bağlı değişkenlik göstermektedir, detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

TIKLA ARA

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İstanbul Yerinde Akü Değişim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
HEMEN ARA